České nebo Polské postele

Je rozdíl v kvalitě zpracování postelí z masivu od Českých a Polských výrobců?

Postele z masivu prodáváme již více jak 12 let a proto vím, že kvalita postelí je různá, ale není to určitě tím, že by postele byli vyrobeny v Polsku nebo v Čechách.

Levné a kvalitní postele?

Obecně se dá říct, že u postelí z masivu jsou na tom s kvalitou hůře Polský výrobci. Proč? Na to je poměrně jednoduchá odpověď.

Z Polska se dováží hodně levných dřevěných postelí z borovice, kterým nemůžou výrobci z Čech konkurovat cenou. I Poláci si musí vydělat a proto kvalita těchto postelí odpovídá ceně. Nelze vyrobit kvalitní postele či nábytek za nízkou cenu. Tyto postele jsou v Čechách ty nejprodávanější, protože český zákazník bohužel většinou kupuje ty nejlevnější produkty.

I v Polsku umí vyrobit kvalitní postele nebo jakýkoli nábytek z masivu. Takové postele jsou pak stejně kvalitní jako ty české, ale už jsou na tom cenově podobně jako postele od českých výrobců. I tak jsou pořád o něco levnější než od českých výrobců. Navíc v ČR je opravdu málo výrobců nábytku. Poláci jsou prostě nábytkářská velmoc a proto český zákazník nemá moc na výběr.