Matrace do manželské postele - jedna vcelku nebo dvě samostatné

Pokud přemýšlíte, zda zvolit do manželské postele matraci vcelku nebo dvě samostatné matrace, tento článek je přímo pro Vás. Někteří naši zákazníci volí matraci vcelku z důvodu nepohodlného "žlábku" mezi matracemi, ale to je asi jediná výhoda jedné matrace vcelku. V tomto článku jsem sepsala hlavní výhody dvou matrací.

Do manželské postele vždy doporučujeme spíše dvě matrace. Pokud máte manželskou postel o rozměru 160x200 cm kupte si dvě matrace 80x200 cm, pokud máte postel 180x200 cm pořiďte si dvě matrace 90x200 cm, v případě rozměru 200x200 cm kupte dvě matrace 100x200 cm. Níže se Vám pokusím vysvětlit proč.

matrace blog

1. Možnost si zvolit tuhost matrace

Spoustu matrací nejen z naší nabídky je takzvaně "partnerská". To znamená, že má měkčí a tvrdší stranu a každý si může matraci otočit na tu stranu, která mu vyhovuje. Pokud pořídíte matraci vcelku, tuto možnost tím ztratíte.

2. Možnost použití polohovacího roštu

Polohovací rošty se vyrábějí pouze do rozměru 120x200 cm. Do manželské postele polohovací rošty musíte koupit dva a tedy i dvě matrace.

3. Nerušíte partnera během spánku

Pouhé přetočení na druhý bok, může partnera na jedné matraci vzbudit. V případě pružinové matrace vcelku se pohyb přenáší a partnera tak můžete lehce vzbudit. Pokud budete mít matrace dvě, nemusíte se bát, že partnera nechtěně vzbudíte.

4. Snadnější praní u matrací se snímatelným potahem

Nedovedu si ani představit prát potah pro matraci vcelku. Potah doporučujeme prát alespoň jednou za rok a tak pořízením dvou matrací si tuto činnost velmi ulehčíte.

Spusta matrací má potah dělitelný na dvě poloviny a tak stačí vyprat pouze tu, která se zrovna používá, ale pokud je potah matrace vybavený ještě ochrannou pěnou, která chrání jádro matrace před UV zářením, tak by se Vám do pračky ani nemusel vlézt. V tom případě Vám nezbývá nic jiného než čištění potahu řešit přes čistírnu, ale to už je bohužel oproti praní v pračce celkem nákladné.

5. Snadnější manipulace

Matrace standardních jednolůžkových rozměrů mohou vážit cca okolo 20-40 kg podle použitých materiálů. Matrace vcelku je tedy nejen těžká, ale i neforemná. Např. dostat matraci vcelku do druhého patra, nebo pouhé převlékání matrace může být opravdu náročné.

Snad jsem Vás přesvědčila, že koupit matrace dvě je mnohem lepší než pořídit matraci vcelku. Pokud ne a je pro Vás stále lepší mít matraci jednu, matrace vcelku naleznete zde.

Obchodní poradce, Dominika Samková